Chester Bennington Fan Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Chester Bennington Blue Jean Röportajı ( Temmuz, 2009)

3 posters
YazarMesaj
JaredUndYeşim

JaredUndYeşim

Chester Bennington Blue Jean Röportajı ( Temmuz, 2009) Empty
MesajKonu: Chester Bennington Blue Jean Röportajı ( Temmuz, 2009)   Chester Bennington Blue Jean Röportajı ( Temmuz, 2009) EmptySalı Eyl. 01, 2009 8:25 pm

'' İstanbul'da karşımıza ne çıkacağını bilmemek bize heyecan veriyor ''

Selam Chester. Son günlerde herkes eski Orgy üyesi Julien-K ile işbirliği yaptığın, Dead By Sunrise adına taşıyan solo projenden bahsediyor. Bu proje hakkında neler söyleyebilirsin?
Albüm bitti. Şu anda parçaların master edilmiş hallerini beklemekteyiz. Hepimiz çok heyecanlıyız. Bu projede yer alan herkes gerçekten çok heycanlı. Üzerinde çalıştığımız şey o kadarda kolay değil, biliyorsunuzki geçtiğimiz 3 senedir Linkin Park 'ın yanı sıra bu proje üzerinde çalışıyoruz. Müzik soundu gerçekten harika sanırım insanlar bunu sevecek. Bu albümde Linkin Park'a benzer parçaların yanı sıra daha sert parçalar ve benim üzerimde çalıştığım başka parçalar da olacak.
Mike Shinoda, Dead By Sunrise 'ın albümünü T-Rex ve Tears for Fears arasında bir geçit olarak görüyor...
Mike 'ın bunu değişik stilleri ve değişik soundları bir araya koyduğumuz için söylediğini düşünüyorum. Çünkü davul programları, looplar, elektronik temalar kullandık. Ama bunun yanı sıra bazı şarkılarda T-Rex etkileri varken bazı şarkılarda Punk Rock etkileri var. Bunun yanı sıra melodilerde hakim. Ayrıca çok güzel rock ballad'ı da var. Müziğimiz bunların hepsinin bütününden oluşuyor. Ve dinleyecilerin bu parçaları beğeniceğini düşünüyorum. Evet, bir Linkin Park bulmayacaklar karşılarında ama şöyle söyleyeyim ikisinin arasındaki fark Pearl Jam ve Soundgarden 'daki gibi...
Micheal Bay 'ın Linkin Park hayranı olduğunu biliyoruz ve Transformers filmi için "New Divide" parçasını yaptınız. Bu parça daha önceki albüm çalışmalarınızdan bir parçamıydı yoksa bu film için özel mi yaptınız? ve bu son Linkin Park parçası için neler söyleyebilirsin?
Öncelikle "New Divide" parçası filmin soundtrackı için özel olarak yapıldı ve kesinlikle daha önceki Linkin Park çalışmalarından değil. Biz ilk filmdeki "What I've Done" parçasının çok başarılı olduğunu ve film ile çok iyi uyuştuğunu düşünüyoruz. Şimdi 2. defa aynı başarıyı yakalamak istiyoruz. Olacak mı göreceğiz. Ama bu seferde işe girişmeden önce Micheal Bay ile oturduk, konuştuk çünkü başarısız olmamak için öncelikle yapacağımız işe hakim olmamız gerekiyordu. Film gerçekten çok iyi olmuş. Micheal Bay gerçekten bu işi çok iyi biliyor. Biz Micheal Bay 'ın ofisine gittiğimizde şarkıyı herkese dinletmek istediler ve herkes çok beğendi. Bunu filme daha çok nasıl entegre edebilir ve filmin bir parçası yapabiliriz diye fikirler üretilmeye başlandı. Hans Zimmer'a (Dark Night, Karayip Korsanları gibi filmlerin müziklerini yapan Oscar, Grammy ve Altın küre almış Alman besteci) bunu verelim belki filmin tema müziği olarak kullanabilir diye konuşuldu. Bunu sadece bir şarkı değil, müzik olarak da kullanma düşüncesi ortaya çıktı ve fikir oradan büyüyerek son halini aldı. Şarkı şuanda filmin önemli bir parçası. Böylece şarkı hem tema müziğinin hemde soundtrackın birer parçası oldu. Bence parça güzel.
Son albümümüz "Minutes To Midnight" ile soundunuzdaki ve müzik tarzınızdaki değişim hakkında ne söylemek istersiniz? Bu kaçınılmaz bir süreçmiydi yoksa başka sebepler varmı?
Sanırım bu ikisinin karışımı. Öncelikle bir grubunuz oluyor, ardından düşünerek sonuçlara varıyorsunuz. Birşeyler yapmamız gerekiyordu ve kesin birşey olmalıydı. Bazen değişiklik istiyorsunuz, bu ilk sebep. Bunun yanısıra Rick Rubin ile çalışıyor olmanızın da bir etkisi var. Yani bir şeyler yapmaktan korkmayan, bizi yargılayabilen ve insanların olmasını istediğinden farklı olan. Bizler uzun yıllardır beraberiz ve parçalarımız çok klasik bir Linkin Park sounduna sahipti. Ve bunun 10 yıl öncede kaldığını bize gösterdi. Ve bizde yıkıldık tabi (gülüşmeler). Ve yeni orjinal şeyler yapmaya yöneldik. Rick Rubin ile ne zaman çalışırsak çalışalım bu böyle olacak, çünkü değişik şeyler duyabiliyor.
Bir sonraki Linkin Park albümü için bize neler söyleyebilirsiniz, neler beklemeliyiz?
Size geçen toplantımızda Rick Rubin 'in söylediği birşeyden alıntı yapacağım. Onun için bir şarkı çaldık ve bittiğinde şöyle dedi. "Tüm istediğim içinde bu şarkı olan bir albüm. Eğer bu şarkı bi albümdeyse onu 14 kere satın alırım." Temel olarak anlatmaya çalıştığı şey şuydu, şarkıyı o kadar çok sevmiştiki sırf onu tekrar dinleyebilmek için onu 14 kere alırım diyordu. Çok psyhedelic bir süreçten geçiyoruz. Üzerinde çalıştıklarımızdan bir kaç düzüne şarkıyı seviyoruz. Büyük ihtimalle bitirdiğimizde de bu sayı bunun 2 veya 3 misli olacak.
Rap vokallenizin büyük bir kısmını Mike söylüyor. Neden başka bir rapper olan Jay-Z ile çalıştınız? Size göre en iyisi o olduğu için mi yoksa onun etkisinden dolayı mı?
Bizim için Jay-Z ile çalışmak çok büyük bir olay değildi. Burada enterasan olan bu onun fikriydi. Düşünceme göre de eğer Jay-Z 'nin fikri olmasaydı bu iş işlemezdi. Jay-Z 'nin bize yaklaşmasıyla bu iş gerçekleşti. Burada bize ulaştığı için krediyi gerçekten Jay-Z 'ye vermemiz lazım. O çok özel bir sanatçı ve en iyisi. Sadece karizması olan değil, aynı zamanda olağanüstü yeteneği olan birinin yaptığı işi izlemek çok enterasan oluyor. Jay-Z ile birlikte çalışmaktan çok büyük zevk aldık.
Tetikçi 1 ve 2'de (Crank) sergilediğin performansları izlemek gerçekten güzeldi. Oyunculuğu düşünüyor musunuz?
Bu gerçekten değişik bir soru oldu. Aktörlüğün çok eğlenceli bir iş olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle benim çok ilgimi çeken bir şey. Küçükken gösteri sanatlarına bayılırdım. Eğer bir gün grupla ilgili bir film çekecek olsaydık kendimi geliştirmek için bir okula gitmem gerektiğini düşünüyorum. Tetikçi filmlerini yapmak bana aktörlğün ne kadar güzel bir şey olduğunu hissettirdi. Bunu yapabilirm diye düşündüm ve çok zevk aldım. Tetikçinin yönetmenleri, birlikde çalışması çok keyifli insanlar ve yaptığı işe çok meraklı insanlar. Ve dolayısıyla etrafındaki herkesi sürüklüyorlar. Bu ister eğlence, ister yapılan iş olsun, her ikisi içinde gerekli. Yeni sorumluluklar her zaman çok keyifli oluyor. Tabii ki benimki küçük bir roldü. Eğer başrol oyuncusu olsaydım durum farklı olurdu.
"What I've Done" parçasının klibinde insanların sebep olduğu küresel çevre problemleri ile ilgili bir çok kare var. Günümüzde dünyasındaki çevre sorunlarıyla ilgili neler söyleyebilirsin?
Yapılacak çok iş var. Ben güzel bir dünyada yaşadığımız düşünüyorum. Bireylerin yapabilecekleri konusunda çevrelerine fazlasıyla duyarlı olması gerekiyor. İnsanlar yaşamlarına genel bir yaklaşım içerisindeler. Halbuki her alanda çok özenli olması gerekiyor. Başkası yaptı demek çok kolay. Ama gerçekte hayatın bir noktasında herkes yanlış veya zararlı bir maddeden çok fazla miktarda kullanabiliyor ve gerçek bu. Olaya mikroskobik bir seviyeden bakarsan havalandırma çalışırken pencereyi açmak, odadan çıkarken ışığı açık bırakmak gibi aktivitelerin tümü çevreyi etkiliyor. Eğer herkes çöpünü doğru ayrıştırırsa, kullandığı ışığı söndürürse bu ufacık bireysel faaliyetlerin etkisinin görülmesi inanılmaz oluyor. Bu sorumlulukları yerine getirirsek kaynaklarımız daha uzun süreli kullanılabilmekte olacak ve tüketen için çok daha az metaryal üretiliyor olacak. Böylece herşey çok daha çevre dostu oluyor. Eğer bunları becerebilirsek çok iyi durumda olacağımızı düşünüyorum.
Bu ay Linkin Park tarihinde ilk defa İstanbul'da olacaksınız. Bir ülkede ilk defa çalıyor olmak nası bir duygu?
Çok iyi bir duygu. Türkiye bizim daha önce çalmadığımız bir ülke, vereceğimiz konser ya iptal olmuştu yada bir şekilde turne güzergahına uymadığı için gerçekleştirmedik. Benim özellikle çok gitmek istediğim bir yer, çünkü ülkeniz hakkında bir çok kitapta ne kadar güzel topraklarınız ve aynı zamanda zengin tarihiniz olduğuna dair şeyler okudum. Modern ve bu kadar zengin bir tarihçenin karışımı her zaman nefes kesici oluyor. İlk şovumuz olacağı için çok güzel bir deneyim olacak. Brezilya da ilk çaldığımızda da nasıl birşey olacağı hakkında hiçbir fikrimiz yoktu ve çok güzel bir şov olmuştu. İstanbul 'da da karşımıza ne çıkacağını bilmemek bizi heyecanlandırıyor.

~
Röportajın altında şöyle birşey yazmışlar.

" İlk Defa Bizde.

Kendimizi özel hissetmek için daha iyi bir bahane olamaz! Linkin Park yeni singleları olan 'New Divide'ı ilk defa ülkemizde bir konserde canlı canlı çalacaklar."
' Broken ^^
VIP
VIP
' Broken ^^

MesajKonu: Geri: Chester Bennington Blue Jean Röportajı ( Temmuz, 2009)   Chester Bennington Blue Jean Röportajı ( Temmuz, 2009) EmptyPerş. Eyl. 03, 2009 2:58 pm

Teşekkürler Tatlımm x)) Cool
Shinoda.

Shinoda.

MesajKonu: Geri: Chester Bennington Blue Jean Röportajı ( Temmuz, 2009)   Chester Bennington Blue Jean Röportajı ( Temmuz, 2009) EmptyCuma Eyl. 04, 2009 8:53 pm

Okumuştum .. Blue Jean de. Sağol.

Chester Bennington Blue Jean Röportajı ( Temmuz, 2009)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Blue Jean Röportajı
» Chester Bennington Biyografi
» Linkin Park frontman’i Chester Bennington için hayat nasıl ?...
» The Last Place [Mike&Chester] röportajı.
» Talinda Bennington