Chester Bennington Fan Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yardım Edin! Anne Baskısı Altındayım

YazarMesaj
TaylorM
Admin
Admin
TaylorM

Yardım Edin! Anne Baskısı Altındayım Empty
MesajKonu: Yardım Edin! Anne Baskısı Altındayım   Yardım Edin! Anne Baskısı Altındayım EmptyPerş. Ağus. 13, 2009 12:16 pm

Sana ne söyleniyorsa onu yerine getirmekten usandın mı? İstediğin şeyleri yapabilmen için annenle anlaşmanın yolları...

Sabırlı Olmak İçin Pratik Yap
İlk olarak hiç birşey yapma.Evet doğru duydun hiç bir girişimde bulunma!Eğer annen izin vermiyorsa hiç üzerinde durma, somurtmamaya çalış.İçinden ‘pekala,belki gelecek sefere’ diyebilirsin.Haftaya cuma tekrar izin almayı dene, eğer izin vermezse yine hiç bir şey yapma.
Ve sonunda kendi kararlarını verebilecek olgunluğa ulaştığın düşüncesi anneni meşgul etmeye başlayacak ve annenin ağzından o değerli evet kelimeleri sen hazır olduğunda mutlaka çıkacaktır.

Empati Kurmayı Dene
Ya annen erkek arkadaşından nefret ediyorsa... Peki hiç umut yok mu? Yanılıyorsun.
Kendini annenin yerine koyup, empati kurarak annene sorular sorabilirsin. ‘Anne,sen küçükken ailen erkek arkadaşların hakkında ne düşünüyordu’ gibi sorular olabilir.
Bu tarz sorular sorarak onunla ortak konuları yakalayabilirsin ve böylece annen aynı tarafta olduğunuzu hissedip seni daha iyi anlayacaktır.

Annene Problem ile Değil , Çözüm ile Git
Bir problemden ziyade annene çözüm önerileriyle gitmen senin için çok daha faydalı olacaktır.
Örneğin ‘ Anne yeterince param kalmadı’ yerine ‘Anne yeterince param kalmadı, bunun için beni zorlamayacak bir işte çalışabilirim’demek seni annenin gözünde daha çözümcü kılacaktır.

Cezalandırma Yerine Ödüllendirme
Anneni ikna etmek için onu üzecek şeyler yapmaktan kaçınman gerekiyor.Minik jestler yaparak örneğin kahve ya da bir bardak çayla onun gönlünü alabilirsin

Yardım Edin! Anne Baskısı Altındayım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anne, Baba Çok Alemsiniz!
» Hıyarlı Baba <3 Havuç Anne :D
» Çözülmesi çok kolay anne-kız krizleri
» Şaşkın Ördek Anne Olursa Böyle Olur !